اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » برگزاری جلسه بررسی مشکلات فرش دستباف شهرستان ورامین
دوشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۸
                      سال رونق تولید
 
 
 
 
 
 
۱۶ شهریور ۱۳۹۵
شماره:5295
برگزاری جلسه بررسی مشکلات فرش دستباف شهرستان ورامین

در ادامه …

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین ،‌ جلسه فرش دستباف شهرستان با حضورکمانی رئیس اداره فرش سازمان صنعت ، معدن وتجارت و رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ورامین و سایر مجموعه ها و متولیان مرتبط با فرش دستباف شهرستان در محل اداره صنعت ، معدن وتجارت برگزار گردید .

این جلسه در روز دوشنبه مورخ ۱۵ شهریورماه۹۵ در محل این اداره با هدف شناسایی پتانسیل ها و ظرفیت های فرش شهرستان و همچنین بررسی رفع مشکلات و موانع موجود و ایجاد بسترهای مناسب جهت ارتقاء کیفیت و جایگاه فرش شهرستان ورامین برگزار گردید .

در ابتداحسن میرزایی رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین اعلام کرد : امروزه پیشینه درخشان و پر رنگ ورامین در تولید فرش در استان تهران و ثبت فرش ورامین به عنوان یک برند و استاندارد جهانی شناخته  شده که می تواند نقشه راه مناسبی را برای فرش ورامین ترسیم نماید.

در ادامه کمانی رئیس اداره فرش استان تهران گفت : با شناخت بازار و برآوردن سلایق و نیاز متقاضیان و مشتریان این هنر می تواند تاثیر بسزایی در افزایش تولید فرش دستباف در شهرستان داشته که خود می تواند نقش بسزایی نیزدر افزایش صادرات غیرنفتی شهرستان ایجاد نماید .

در ادامه جلسه به موضوعات و مشکلات فرش دستباف شهرستان از جمله : بیمه قالیبافی ، نحوه و روند ارائه تسهیلات اعطایی به قالیبافان ، بررسی تفاهم نامه های صورت گرفته با کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان تامین اجتماعی و همچنین راه کارهای افزایش تولید و صادرات فرش دستباف شهرستان پرداخته شد .

در پایان جلسه هر یک از فعالان عرصه تولید فرش دستباف شهرستان ورامین به ایراد سخن پرداختند و به مواردی از جمله تعریف نقشه راه برای تولید و مشکلات مربوط به تامین مواد اولیه پرداخته شد .


ارسال نظر