اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » میرزایی : صادرات سالانه 600 میلیون دلار محصولات شهرستان ورامین
جمعه, ۹ اسفند , ۱۳۹۸
                      سال رونق تولید
 
 
 
 
 
 
میرزایی : صادرات سالانه ۶۰۰ میلیون دلار محصولات شهرستان ورامین

در ادامه …

حسن میرزایی رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت از حجم صادرات سالانه محصولات ورامین  خبر داد و گفت : حجم صادرات محصولات ورامین حدود ۶۰۰ میلیون دلاراست و تعداد ۷۲ واحد تولیدی  در کنار بخش کشاورزی در زمینه صادرات  فعالیت می نمایند که باتوجه به رفع تحریمها و مشکلات اعتبــــاری lc پیش بینی می گردد در سال جاری این میزان به رشد قابل توجهی افزایش پیدا نماید .

وی افزود : در حال حاضر محصولات صادراتی شهرستان ورامین شامل انواع چرم و سالامبور ،شیشــــه و بلور،فرش دستبــــاف، رنگ و رزین، مواد غذایی ، لبنی ، پروتئینی ، کشاورزی  و پسته، سنگهای ساختمانی و تزئینی ،سلستین و روده می باشد که به کشورهـــــــایی نظیر آلمان،چین ،ایتالیا،الجزایر ،ترکیه ،عراق،تانزانیا، ترکیه،هند، ترکمنستان، مالزی،سوریه،افغانستان صـــــــادر می گردد.

میرزای تصریح کرد : از موضوعات قابل توجه در حوزه محصولات صادراتی کالای روده می باشد که حدود ۹۰درصد روده کشـــــــور در شهرستان ورامین تولید و صادر می گردد و سالانه حدود ۱۰۰ میلیون دلار ارز آوری برای کشور بدنبال دارد.

وی اظهار داشت : توسعه صادرات علاوه بر ارزآوری برا ی کشور،موجب افزایش توان رقابت پذیری وکیفی سازی محصولات و کارآفرینی خواهد شد.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان ورامین خاطر نشان کرد :  کارشناسان مربوطه ضمن پایش مستمر وضعیت صادرات شهرستان ورامین، تنگناهای موجود در مسیر صادرکنندگان را رصد نموده و جهت بررسی و رفع مشکل ،به مبادی استانی منعکس می نماید.

وی درپایان ضمن تبریک روز صادرات (۲۹ مهرماه)به صادرکنندگان پرتلاش شهرستان ورامین گفت: این اداره علاوه بر رسیدگی و پیگیری امورات و مشکلات صادرکنندگان،آمادگی خود را جهت ارائه خدمات مشاوره ای به صادرکنندگان در جهت شناخت بازارهای صادراتی و تولید محصولاتی مطابق با استانداردهای کشورهای هدف اعلام می دارد.

روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین


ارسال نظر