اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » جلسه هماهنگي برگزاری همايش و رونمایی از فرش دستباف ورامین
دوشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۸
                      سال رونق تولید
 
 
 
 
 
 
۲۹ آذر ۱۳۹۵
شماره:5468
جلسه هماهنگی برگزاری همایش و رونمایی از فرش دستباف ورامین

در ادامه …

جلسه هماهنگی برگزاری همایش ملی فرش دستباف ورامین با حضور معاون برنامه ریزی فرمانداری، بخشدار ، رئیس شورای شهر ، رئیس اداره صنعت معدن و تجارت ورامین ، رئیس اداره فرش سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان تهران ، مدیر عامل فرش دستباف استان تهران ، مدیر عامل شرکت تعاونی فرش شهید بهشتی ، برخی از مدیران دستگاه های اجرایی و اعضاء مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه بوربور، معاون امور برنامه ریزی فرمانداری، با تاکید بر برگزاری هر چه بهتر این همایش با همکاری و هم افزایی دستگاه های ذی ربط عنوان کرد: برگزاری این همایش معرف فرش دستباف شهرستان در سطح کشور و حتی دنیا می باشد که می توان به رونق و اقتصاد فرش شهرستان کمک شایانی کند. که باید اطلاع رسانی درست و جامعی در این خصوص صورت گیرد.

بوربور با اشاره به اینکه فرش دستباف نماد مردم هر جامعه می باشد افزود : یک سوم فرش دستباف دنیا در ایران بافته می شود که نشان از جایگاه و قدمت کشور ایران در این عرصه و هنر را می رساند که ورامین نیز با داشتن یکصد طرح قدرت بزرگی در این عرصه داراست .

معاونت برنامه ریزی فرمانداری بیان کرد : در معرفی فرش دستباف ورامین تلاشهای موثری صورت نگرفته که امید است اتحادیه مربوطه با تبلیغات لازم در این خصوص بتوانند این موضوع را پوشش نماید.

در ادامه حسن میرزایی رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت ورامین با اشاره به اینکه رونق فرش دستباف ورامین نمونه بارز تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با نگاه اشتغال برای خانوارهای روستایی و شهری می باشد افزود: با توجه به پتانسیل  بالای شهرستان اگر بافندگان تشویق و ترغیب به بافت فرش دستباف شوند باعث ایجاد رونق و تحول خوبی در اقتصاد منطقه خواهد شد .

 وی همکاری مادی و معنوی همه دستگاهای ذی ربط را در راستایی برگزاری هر چه بهتر و اثر گذار تر در سطح شهرستان را خواستار شد و همچنین برگزاری این همایش را ثبت سبک های مختلف فرش دست بافت شهرستان دانست.

قابل ذکر است  اخیراً فرش دستباف ورامین ( فرش دستباف میناخانی ) در قالب ثبت نشانه های جغرافیایی با معاهدات بین المللی در سازمان جهانی مالکیت فکری  با همت و پیگیری های اداره فرش سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان تهران و همراهی و همکاری مرکز ملی فرش ایران ، اداره کل حمایت از مالکیت صنعتی کشور یک برند و استاندارد جهانی مورد اطمینان در اصالت طرح و نقش و کیفیت برای متقاضیان و خریداران خارجی شناخته و ثبت جهانی شد .

گفتنی است : زمان برگزاری همایش فوق چهارم الی هشتم بهمن ماه سال جاری در محل برج میلاد برگزار و تعیین گردید .

روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین .


ارسال نظر