اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی ، صنعتی ، معدنی کوچک و متوسط
چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
                      سال جهش تولید
 
 
 
 
 
 
پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی ، صنعتی ، معدنی کوچک و متوسط

در ادامه …

حسن میرزایی رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین  از پرداخت تسهیلات به بنگاههای تولیدی  صنعتی ، معدنی کوچک و متوسط خبر داد و گفت : طبق دستورالعمل ارسالی از سوی وزارت و سازمان متبوع پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به بنگاههای تولیدی ، صنعتی ، معدنی کوچک و متوسط وتسهیلات سرمایه ثابت به طرحهای نیمه تمام  با پیشرفت فیزیکی ۶۰ ٪ فراهم گردیده است .

 

وی افزود :  در راستای اجرای ” طرح رونق تولید ” سال ۱۳۹۶ و ارتقاء توان تولید ملی و کمک به حفظ اشتغال و تقویت و تحرک بنگاههای تولیدی و اقتصادی  از طریق منابع بانک ها که به علت محدودیت در تامین نقدینگی امکان فعالیت کامل آنها با مشکل مواجه می باشد و یا با دریافت این تسهیلات و یا با اشتغال مجدد موجب افزایش اشتغال و تولید می گردد تسهیلات سرمایه در گردش ارائه می شود.

 

وی تصریح کرد :  متقاضیان واجد شرایط جهت دریافت تسهیلات سرمایه در گردش  ، سرمایه ثابت شامل ( بازسازی و نوسازی ماشین آلات ) طرح رونق تولید سال ۹۶ و طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰درصد می توانند نسبت به ثبت درخواست خود برای اخذء تسهیلات مورد نیاز در سامانه بهین یاب به نشانی  www.behinyab.ir   در قسمت تامین مالی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی اقدام نمایند .

 

الف) شرایط متقاضی :

۱- واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام تولیدی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد هستند که دارای مجوز معتبر از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشند

۲- اولویت با بنگاه هایی است که عمدتاً دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی، توان مدیریت و بازار، مشکلی که مانع راه اندازی یا افزایش تولید باشد، نداشته و با دریافت این تسهیلات قادر به راه اندازی طرح تا پایان سال ۱۳۹۶ و تکمیل یا افزایش ظرفیت واحد و ایجاد اشتغال جدید باشند.

ب) شرایط تسهیلات :

۱- نرخ سود تسهیلات، براساس مصوبه شورای پول و اعتبار و برای سرمایه در گردش نرخ عقود مبادله ای و برای طرح های نیمه تمام نرخ عقود مشارکتی خواهد بود.

۲- مدت زمان باز پرداخت تسهیلات، برای سرمایه در گردش یک سال (قابل تمدید) و برای سرمایه ثابت طرح های نیمه تمام، بنا به تشخیص کارگروه، تا مدت پنج سال تعیین می گردد.

 

لازم به ذکر است : واحدهای صنعتی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در اینخصوص به حوزه صنعت و معدن این اداره مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۶۲۹۶۵۰۶ تماس حاصل نمایند .

 

روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین


ارسال نظر