اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » اجرای طرح شناسایی و ساماندهی واحدهای فاقد پروانه کسب در شهرستان ورامین
چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
                      سال جهش تولید
 
 
 
 
 
 
اجرای طرح شناسایی و ساماندهی واحدهای فاقد پروانه کسب در شهرستان ورامین

در ادامه …

حسن میرزایی رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت و رئیس کمیسیون نظارت شهرستان ورامین از اجرای طرح شناسایی و ساماندهی واحدهای فاقد پروانه کسب در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت : حسن میرزایی گفت : بر اساس دستورالعملهای  سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان تهران ، طرح شناسایی و ساماندهی واحدهای فاقد پروانه کسب تا پایان سال جاری اجرا می شود.

 

وی با اشاره به شناسایی واحدهای بدون مجوز پروانه کسب در این شهرستان، اظهارنمود: طرح شناسایی و ساماندهی واحدهای بدون پروانه کسب در دستور کار کمیسیون نظارت قرار گرفته و با هماهنگی اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه فعالیت تمام صنوف در سطح شهرستان رصد می شود .

وی یکی از مهمترین موانع پیش روی واحدهای صنفی در جهت دریافت پروانه کسب را بروکراسی اداری دانست و افزود : رفع مشکلات قانونی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب، از اقدامات جدی این کمیسیون در سالجاری می باشد که با استمرار این طرح ضمن ساماندهی صنوف زمینه کنترل و نظارت بر واحدهای صنفی بیشتر مهیا میگردد.

 

میرزایی در پایان افزود : متقاضیان دریافت پروانه کسب از هر یک از اتحادیه های صنفی می توانند با مراجعه به سامانه ایرانیان اصناف رسته دلخواه خود را انتخاب کرده و پس از مطالعه آئین نامه صدور پروانه کسب، با تکمیل فرم اطلاعات درج شده در سامانه، تقاضای خود را از طریق سایت به اتحادیه مربوطه ارائه داده و کد رهگیری دریافت نمایند.

 

اتحادیه های صنفی پس از دریافت اطلاعات مربوط به متقاضی دریافت پروانه کسب اقدامات بعدی از قبیل بررسی تقاضا، اعزام بازرس، صدور استعلام و نهایتاً صدور پروانه کسب را مطابق با قانون نظام صنفی انجام خواهند داد. بدیهی است فرد متقاضی میتواند با مراجعه به سامانه مذکور و درج کد رهگیری مربوطه در جریان فرآیند پرونده صنفی خود در اتحادیه قرار گیرد. ضمناً برای اطلاعات بیشتر به سایت www.iranianasnaf.ir مراجعه فرمایید.

 

 

 

روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین

 


ارسال نظر