اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » بررسی مشکلات تعاونی فرش دستباف شهید بهشتی ورامین
دوشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۸
                      سال رونق تولید
 
 
 
 
 
 
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
شماره:6445
بررسی مشکلات تعاونی فرش دستباف شهید بهشتی ورامین

در ادامه …

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین ،‌ جلسه بررسی مشکلات تعاونی فرش شهید بهشتی با  حضورخانم کمانی رئیس اداره فرش استان ، رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ورامین ، سازگار مدیر فروشگاه فرش دستباف ورامین شعبه  هامبورگ آلمان  و سایر مجموعه ها و متولیان مرتبط با فرش دستباف شهرستان در محل اداره صنعت ، معدن وتجارت برگزار گردید .

میرزایی ریاست اداره صنعت ، معدن وتجارت در این جلسه گفت : قالیبافی در منطقه ورامین پیشینه ای دیرینه دارد و دستبافته های فرش ورامین با قدمت زیادی شامل انواع قالی و گلیم به کشورهایی نظیر آمریکا ، فرانسه ، ایتالیا و آلمان صادر می شود.اگر سرمایه گذاری در این حوزه افزایش پیدا کند و به دنبال آن نقشه های مورد استفاده بروز گردد و خواست جامعه هدف مورد توجه قرار گیرد  قطعا شاهد موفقیت های هر چه بیشتر بافندگان ورامینی و معرفی هر چه بیشتر فرش این خطه خواهیم بود.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط و پتانسیل منطقه در زمینه قالیبافی و حجم زیاد تولید فرش در ورامین ، در صورت حمایت های همه جانبه دستگاه های مرتبط می توان زمینه توسعه فعالیت و افزایش صادرات آن را فراهم نمود.

در ادامه کمانی رئیس اداره فرش استان تهران نیز به مشکلات حوزه فرش دستباف اشاره و افزود : فرش دستباف جزء ارزش های بومی هر منطقه محسوب می شود که با اقتصاد و فرهنگ آن منطقه در هم تنیده شده است اما متاسفانه به هنر صنعت فرش در کشور توجه زیادی نمی شود .

در این جلسه راهکار های لازم در خصوص احیاء صنعت فرش و بهره گیری هر چه بیشتر از پتانسیل تعاونی فرش ورامین در جهت رونق تولید و همچنین شیوه های بازاریابی و فروش فرش ورامین مورد بررسی و مصوباتی حاصل شد.


ارسال نظر