اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، شهرستان ورامین برگزار گردید
دوشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۸
                      سال رونق تولید
 
 
 
 
 
 
۲۷ آذر ۱۳۹۷
شماره:6967
جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، شهرستان ورامین برگزار گردید

در ادامه …

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین : نهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ورامین در سال ۱۳۹۷ به ریاست بوربور معاونت برنامه ریزی فرمانداری و دبیری حسن میرزایی ریاست اداره صنعت ، معدن وتجارت ورامین و دیگر اعضاء مرتبط با کارگروه و مدیران واحدهای تولیدی صنعتی درمحل اداره صنعت ، معدن وتجارت ورامین برگزار گردید.

درابتدای این جلسه بوربورمعاونت فرمانداری گفت : تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی با موانع و مشکلات زیادی مواجه هستند که رفع آن نیازمند مشارکت جدی متصدیان و مدیران واحدهای تولیدی و همچنین دستگاههای اجرایی شهرستان است .

 وی در ادامه با بیان اینکه تسهیلات پرداختی به تولید کننده گان از سوی بانکها با سودهای بالا صورت می پذیرد افزود : اگر به دنبال تولید رقابت پذیر و البته تولید اشتغالزا هستیم باید نرخ سود تسهیلات پرداختی به بخش تولید متفاوت از سایر تسهیلات باشد.

بور بور تصریح کرد : چالش اصلی پیش روی فعالان اقتصادی ، عدم توجه به متغییرهای اقتصادی است که این متغییرها بعضاً هزینه تولید بسیاری از سفارشات و محصولات را افزایش می دهدکه خود باعث زیان آوری در بخش تولید است .

در ادامه جلسه میرزایی دبیر جلسه به تشریح و پیگیری مصوبات جلسات قبل پرداخت و افزود : امروز واحدهای تولیدی نیازمند کمک مجموعه های مختلف بویژه ادارات مالیات ، تامین اجتماعی و حوزه های بانکی می باشند تا بتوانند در شرایط فعلی به فعالیت خود ادامه دهند  از اینرو ضرورت دارد جهت رونق و برداشتن موانع تولید به معنای واقعی تلاش نمائیم.

میرزایی با بیان اینکه اکثر تولید کنندگان دچار مشکل تامین نقدینگی هستند افزود : موضوع عدم تامین نقدینگی سبب شده که تولید کنندگان نتوانند به موقع مواد اولیه خود را تامین نمایند که به طبع در میزان تولید و قیمت کالا نقش بسزایی خواهد داشت .

در این جلسه صاحبان واحدهای تولیدی هر یک به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند که در پایان موضوعاتی شامل بدهی معوق بانکی ، درخواست سرمایه در گردش ، بدهی در حوزه مالیاتی و تامین اجتماعی ، گاز و … از جمله مشکلات این واحدها بود که پس از بحث و بررسی تصمیماتی در قالب مصوبات اتخاذ گردید.


ارسال نظر