اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » بازرسی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ سطح شهرستان ورامین
یکشنبه, ۲۷ مرداد , ۱۳۹۸
                      سال رونق تولید
 
 
 
 
 
 
بازرسی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ سطح شهرستان ورامین

در ادامه …

حسن میرزایی رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت از اجرای طرح بازرسی از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ سطح شهرستان ورامین خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت ؛  حسن میرزایی گفت: در راستای اجرای مصوبات کارگروه تنظیم بازار شهرستان طرح بازرسی و نظارت از فروشگاه های بزرگ با حضور اعضاء کارگروه در سطح شهرستان از فروشگاه های بزرگ صورت گرفت .

وی در ادامه افزود : نظر به افزایش روز افزون فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای و بعضاً رقابت های ناسالم در بین برخی از این فروشگاه ها، در این راستا طرح نظارتی از زوایای مختلف شامل کمیت و کیفیت کالا و سایر تخلفات اقتصادی واحدهای مربوطه، با هدف پایش و جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب و سود جو و با اعمال موارد بازرسی و نظارت در راستای احقاق حقوق مصرف کننده اجرا و در اینخصوص در مرحله اول پنج واحد از این فروشگاه ها مورد بازرسی قرار گرفتند .

میرزایی تصریح کرد : بررسی‌های مختلفی از قیمت اجناس، فاکتور آنها، کیفیت اجناس و حتی وزن آنها در این فروشگاه‌ها انجام شده که طی آن ۲ واحد به دلیل تخلف گرانفروشی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی گردیدند .

به گفته این مسئول، مسائلی که در خصوص قیمت کالا این فروشگاه‌ها مطرح می‌شود ناشی از رقابت بین این فروشگاه‌ها و سایرین است، زیرا در گذشته فعالیت فروشگاه‌های بزرگ درشهرستان کم رنگ بود و حالا با افزایش تعداد این فروشگاه‌ها رقابت بین آنها ایجاد شده است.

قابل ذکر است در این بازرسی ها از نزدیک و به صورت نامحسوس چگونگی روند توزیع گوشت منجمد تنظیم بازار نیز رصد شد و توضیحات لازم در اینخصوص به مدیران فروشگاه داده شد .


ارسال نظر