اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » یازدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، شهرستان ورامین برگزار گردید
چهارشنبه, ۱ خرداد , ۱۳۹۸
                      سال رونق تولید
 
 
 
 
 
 
۰۱ اسفند ۱۳۹۷
شماره:7113
یازدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، شهرستان ورامین برگزار گردید

در ادامه …

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین : یازدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ورامین در سال ۱۳۹۷ به ریاست بوربور معاونت برنامه ریزی فرمانداری و دبیری حسن میرزایی ریاست اداره صنعت ، معدن وتجارت ورامین و دیگر اعضاء مرتبط با کارگروه و مدیران واحدهای تولیدی صنعتی درمحل اداره صنعت ، معدن وتجارت ورامین برگزار گردید.

درابتدای این جلسه بوربور معاونت فرمانداری گفت : رفع موانع موجود در بخش تولید و تجارت مقدمه تحقق اقتصاد مقاومتی وحمایت از کالای ایرانی است که باید محقق گردد.

معاون برنامه ریزی فرمانداری ورامین ، با اشاره به وجود برخی از مسائل و مشکلات بین دستگاههای اجرایی و واحدهای تولیدی اظهار داشت: وجود مشکل در بین دستگاه های اجرایی و واحد های تولیدی منجر به کاهش بازدهی واحدها می شود که این امر موجب وقفه چرخه تولید خواهد بود.

بوربور در این کارگروه با اشاره به اینکه موانع اکثر این واحدهای تولیدی در حال پیگیری است ، عنوان کرد : موانع پیش روی این واحدهای تولیدی در زمینه بیمه، مالیات و عمده مشکلات این واحدها در زمینه مسائل بانکی مانند استمهال و سرمایه در گردش می باشد که باید بانکها در مرتفع نمودن آنها همکاری و تلاش بیشتری نمایند .

در ادامه جلسه میرزایی دبیر جلسه به تشریح و پیگیری مصوبات جلسات قبل پرداخت و افزود : مالیات های سنگین یکی از علل موانع تولید است لذا  تمامی دستگاههای اجرایی به جهت تسریع در کارها همراهی لازم را با هم داشته باشند تا بتوانیم موانع سد راه تولید شهرستان را مرتفع نماییم.

میرزایی در ادامه با اشاره به مشکلات مهم تولیدکنندگان در شرایط کنونی عنوان کرد: با توجه به نوسانات ارزی، عمده ترین مشکلات پیش آمده تولیدکنندگان کمبود مواد اولیه وارداتی و کاهش میزان سرمایه در گردش است.

در این جلسه صاحبان واحدهای تولیدی هر یک به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند که در پایان موضوعاتی شامل بدهی معوق بانکی ، درخواست سرمایه در گردش ، بدهی در حوزه مالیاتی و تامین اجتماعی ، گاز و … از جمله مشکلات این واحدها بود که پس از بحث و بررسی تصمیماتی در قالب مصوبات اتخاذ گردید.


ارسال نظر