اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ورامین
جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹
                      سال جهش تولید
 
 
 
 
 
 
۲۲ اسفند ۱۳۹۷
شماره:7172
برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ورامین

در ادامه …

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین : یازدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ورامین به ریاست کارخانه معاونت عمران فرمانداری و دبیری حسن میرزایی ریاست اداره صنعت ، معدن وتجارت ورامین و دیگر اعضاء مرتبط با کارگروه و مدیران واحدهای تولیدی صنعتی درمحل اداره صنعت ، معدن وتجارت ورامین برگزار گردید.

درابتدای این جلسه کارخانه معاونت عمران فرمانداری ضمن تبریک به مناسبت ایام رجب گفت : عمده مشکلات واحدهای تولیدی در زمینه تامین مواد اولیه است  و متاسفانه برخی از واحدهای تولیدی با کمبود مواد اولیه حتی داخلی مواجه هستن و تامین مواد اولیه وارداتی با ارز مینایی هم با توجه به بروکراسی اداری روند طولانی برای صاحبان واحدهای تولیدی به وجود آورده است .

وی در ادامه  بر لزوم حمایت از واحدهای تولیدی تاکید وافزود : جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است لذا دستگاه های اجرایی شهرستان و همچنین بانکها در اجرای مصوبات همکاری لازم را در جهت رونق اقتصاد و تولید شهرستان بکار ببندند.

کارخانه ضمن اشاره به بهانه تحریم ها توسط برخی سود جویان اقتصادی اظهار داشت : سود جویان و دلالان اقتصادی که به فکر منافع خود هستن با احتکار مواد اولیه حتی داخلی برای برخی تولیدکنندگان مشکلاتی به وجود می آوردند که امید است در این زمینه توسط مسئولین امر تمهیدات لازم صورت پذیرد .

 وی تصریح کرد :  با توجه به گزارشات دریافتی بیشترین حجم از نشست های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان مربوط به امور بانک هامی باشد که متاسفانه همکاری خوبی در این زمینه با واحدهای تولیدی ندارند.

در پایان  این جلسه صاحبان واحدهای تولیدی هر یک به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند که در پایان موضوعاتی شامل بدهی معوق بانکی ، درخواست سرمایه در گردش ، بدهی در حوزه مالیاتی و تامین اجتماعی ، گاز ، مشکلات مربوط به تامین مواد اولیه و … از جمله مشکلات این واحدها بود که پس از بحث و بررسی تصمیماتی در قالب مصوبات اتخاذ گردید.


ارسال نظر