اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » بازدید فرماندار از کارخانه روغنکشی شماره یک ورامین ( اتکا )
سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹
                      سال جهش تولید
 
 
 
 
 
 
۱۳ مهر ۱۳۹۸
شماره:7419
بازدید فرماندار از کارخانه روغنکشی شماره یک ورامین ( اتکا )

در ادامه …

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین : پیرو برنامه بازدیدهای مستمر از واحدهای تولیدی و شهرک ها و مناطق صنعتی شهرستان و به منظور حمایت از حوزه تولید و رفع مشکلات و موانع واحد های تولیدی ،  فرماندارو معاونت برنامه ریزی فرمانداری و ریاست اداره صنعت ، معدن و تجارت از کارخانه روغنکشی شماره یک ورامین (اتکا) بازدیدی صورت گرفت.

درحاشیه این بازدید کاغذلو فرماندار شهرستان ضمن اشاره به توانایی بالای حوزه های مختلف صنعت ، کشاورزی و … افزودند :وجود کارخانه روغنکشی در منطقه می تواند اثربخشی فراوانی در تولید دانه های روغنی و محصولات کشاورزی از جمله کشت کلزا ، آفتابگردان در شهرستان داشته باشد .

وی در ادامه افزود : فراوری صنایع تبدیلی در تمامی حوزه ها  در شهرستان بسیار پایین است که یکی از ضعف های شهرستان محسوب می شود به شکلی که بیشتر محصولات تولیدی به صورت خام صادر می گردد .

کاغذلو فرماندار ورامین ضمن اشاره به ظرفیت های  بالای شهرستان اظهار داشت :  برای مثال سال گذشته بیشترین کشت کلزا در استان تهران به شهرستان ورامین اختصاص داشت که خود می تواند به اقتصاد و اشتغال شهرستان کمک نماید .

وی در پایان با اشاره به نگاه توسعه ای در شهرستان افزود : حمایت از واحدهای تولیدی  در شهرستان می تواند در جهت حفظ  و پایداری اشتغال موجود  و ایجاد اشتغال جدید با توسعه خط  تولید و افزایش ظرفیت کمک نماید .

قابل ذکر است : شرکت روغنکشی شماره یک ورامین (اتکا) بعنوان اولین کارخانه تولید روغن نباتی جامد در کشور در سال ۱۳۱۷ شروع به فعالیت نموده و در حال حاضر در زمینه تولید انواع روغن نباتی جامد و خوراکی با ظرفیت تولید بالای  ۵۳۰۰۰ تن در سال و ضمن تولید محصولات متنوع و با کیفیت بالا وهمچنین تامین نیاز تقاضای داخلی کشور و صادرات به کشورهای افغانستان ، عراق ، ترکمنستان و … و بکار گیری اشتغال ۲۲۰ نفری جزء توانمند ترین کارخانجات استان در این زمینه به شمار می آید .


ارسال نظر