اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » جلسه كارگروه گندم ، آرد و نان شهرستان ورامین برگزار گردید
سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹
                      سال جهش تولید
 
 
 
 
 
 
جلسه کارگروه گندم ، آرد و نان شهرستان ورامین برگزار گردید

در ادامه …

جلسه کارگروه آرد و نان با هدف ارتقاء کیفیت و ساماندهی واحدهای نانوایی ، بررسی مشکلات آرد و رسیدگی به مشکلات بهداشتی  نانوایی های سطح شهرستان با حضور نماینده فرماندار و دبیری ریاست اداره صنعت ، معدن وتجارت و سایر اعضا مرتبط در محل اداره صمت ورامین برگزار گردید.

 

در ابتدای این جلسه میرزایی رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت ، با توجه به وضعیت آرد ، شرایط و مشکلات نانوایی‌ها در پخت نان و تامین مواد اولیه  لزوم حل مشکلات نانوایی‌ها را ضروری دانست.

در ادامه میرزایی ضمن اشاره به اینکه استفاده حد مجاز سبوس در پخت نان رعایت نمیشود افزود :  این یعنی تهدید سلامت مردم که کارگروه باید توجه جدی به آن داشته باشد  خصوصاً این موضوع باید در نان سنگک که از دیر زمان یکی از با کیفیت ترین نانهای مصرفی بوده  توجه بیشتر شود .

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین  در نشست کارگروه آرد و نان با اشاره به اصلاح قیمت نان و با تاکید بر لزوم ارتقای کیفیت نان گفت: کیفیت نان از آنجا که با سلامت مردم سرو کار دارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و استفاده از نمک زیاد و غیر مجاز( صنعتی )، جوش شیرین و عدم رعایت موارد بهداشتی در فرایند تولید، باعت به خطر افتادن سلامت مردم می شود که باید این موضوع توسط اتحادیه مربوطه به اطلاع کلیه متصدیان واحدهای نانوایی برسد .

وی در ادامه به ممنوعیت استفاده از کنجد سیاه به دلیل غیر بهداشتی بودن اشاره و  اظهار داشت :  نانواها از مصرف کنجد سیاه منع شده‌اند و موظف هستند که فقط از کنجد سفید استفاده نمایند .

میرزایی در پایان تصریح کرد : نظارت دقیق و کارشناسانه بر نانوایی ها، نظارت دقیق بر نحوه تخصیص سهمیه آرد متناسب با نیاز منطقه و نحوه کارکرد نانوایی ها و اجرای دقیق دستورالعمل استانداری درباره اعطای سهمیه نانوایی در دستور کار اتحادیه خبازان قرار گیرد.

در ادامه نیز درخواست های متقاضیان در جهت تغییرات در نوع پخت ، افزایش و کاهش میزان سهمیه آرد دریافتی ، کیفیت نان و آرد و … مورد بررسی قرار گرفت و در پایان پس از بحث و تبادل نظر بین اعضاء کارگروه تصمیماتی در قالب مصوبات اتخاذ گردید .


ارسال نظر