اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » برگزاری نهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ورامین
جمعه, ۹ اسفند , ۱۳۹۸
                      سال رونق تولید
 
 
 
 
 
 
۰۲ بهمن ۱۳۹۸
شماره:7574
برگزاری نهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ورامین

در ادامه …

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ورامین نهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان ورامین در سال ۱۳۹۸ به ریاست کاغذلو فرماندار و دبیری حسن میرزایی ریاست اداره صنعت ، معدن و تجارت ورامین و دیگر اعضاء مرتبط با کارگروه و تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی  و کشاورزی درمحل فرمانداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه فرماندار ورامین ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا (س) گفت : بخشی از مشکلات عمده واحدهای تولیدی ، شهرستان در رابطه با نقدینگی می باشد که باید مورد حمایت دستگاههای اجرایی وبانکها قرار گیرند تا واحد های تولیدی ما دچار بیماری نشود .

کاغذلو اشاره ای نیز به درخواست تسهیلات واحدهای صنعتی از بانکها کرد و افزود: بسیاری از تولیدکنندگان در دریافت و پرداخت تسهیلات با مشکل مواجه هستند، حساسیت بانکها در دریافت ضمانت بانکی سبب شده تا مشکلاتی  در زمینه پرداخت تسهیلات برای واحدهای تولیدی بوجود آید که لازم است همه دستگاهها در جهت کاهش مشکلات اشاره شده با یکدیگر همکاری نمایند .

در ادامه جلسه میرزایی دبیر جلسه به تشریح و پیگیری مصوبات جلسات قبل پرداخت و افزود : باید از تمامی ظرفیت‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای ایجاد بهبود و گره‌گشایی در راستای مشکلات واحدهای تولیدی قدم برداریم.

وی حمایت از تولیدکنندگان را یکی از راهکارهای موجود عبور از وضعیت کنونی دانسته و افزود: با حمایت از تولید کنندگان می توانیم  در زمینه رونق تولید و اشتغال گام برداریم .

گفتنی است در این جلسه به مشکلات ۱۸ واحد تولیدی ، کشاورزی و دامداری در حوزه های جرایم بیمه تامین اجتماعی ، بدهی معوق بانکی ، بدهی به امور مالیاتی ، بدهی ارزش افزوده ، عوارض ساخت ، چاه آب و …‌ رسیدگی شد ضمن اینکه تعدادی از مشکلات واحدهای تولیدی  مطرح شده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان مقرر گردید برای بررسی بیشتر به کارگروه استان تهران ارجاع داده شود.


ارسال نظر