اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » فرماندار ورامین:استفاده از جوش‌شیرین موجب قطع سهمیه آرد نانوایی می‌شود
سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰
                      سال تولید ، پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها
 
 
 
 
 
 
فرماندار ورامین:استفاده از جوش‌شیرین موجب قطع سهمیه آرد نانوایی می‌شود

در ادامه …

فرماندار شهرستان ورامین گفت:بر اساس مستندات علمی، استفاده از جوش‌شیرین در پخت نان در دراز مدت موجب بروز سرطان می‌شود از این رو، سهیمه آرد نانوایی‌هایی که در عمل‌آوری خمیر از جوش شیرین استفاده کنند، قطع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا حسین کاغذلو روز شنبه در جلسه شورای آرد و نان که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: نان، قوت غالب مردم است و بی‌توجهی به بهداشت آن، اثرات زیانباری بر روی سلامتی مردم دارد از این رو بدون هیچ گونه اغماض با افرادی که سلامتی مردم را به خطر می‌اندازند برخورد می‌شود.

وی اظهار داشت: مهمترین تخلفی که سلامتی مردم را مستقیما هدف قرار می‌دهد، استفاده از جوش‌شیرین در عمل‌آوری خمیر است، ماده‌ای که بر اساس مستندات علمی، اثرات زیانباری برای سلامتی مردم داشته و باعث بروز سرطان می‌شود.

وی گفت: بازرسان شبکه بهداشت و درمان در جریان بازدید از واحدهای نانوایی، نسبت به نمونه‌برداری از خمیرهای نانوایی‌ها نیز اقدام می‌کنند و در صورت مثبت اعلام شدن نتیجه آنالیز خمیر در استفاده از جوش‌شیرین، بدون کوچکترین اغماض، سهیمه آن نانوایی متخلف قطع و متخلفان به دستگاه قضایی ارجاع داده می‌شوند.

کاغذلو تصریح کرد: فروش خارج از شبکه آرد توسط واحدهای نانوایی نیز موجب قطع سهمیه آرد واحد متخلف می‌شود.

وی با اشاره به بازرسی مستمر از واحدهای نانوایی ورامین گفت: از ابتدای امسال تا کنون، هزار و ۳۳۸ مورد بازرسی از نانوایی‌های ورامین صورت گرفته که این بازرسی‌ها به پلمب ۴۵ واحد نانوایی منجر شده است.

فرماندار ورامین افزود: استفاده نکردن از ماسک و نیز انبرک برای دریافت پول نقد عمده‌ترین شکایت مردم از واحدهای نانوایی است که به پلمب این واحدها منجر شده است.

وی گفت: شهرستان ورامین بر اساس آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که برای تأمین نان ساکنین این شهرستان، حدود هزار و ۸۵۰ تن آرد یارانه‌ای، حدود ۸۰۰ تن آرد نیمه یارانه‌ای و ۳۲۰ تن آرد آزاد اختصاص یافته است.
کاغذلو اظهار داشت: در حال حاضر ۳۲۰ واحد نانوایی در سطح شهرستان ورامین مشغول به فعالیت می‌باشند که از این تعداد ۲۰۰ واحد یارانه‌ای و ۱۲۰ واحد نیمه یارانه‌ای نسبت به پخت نان اقدام می‌کنند.

وی تصریح کرد: وضعیت فعالیت واحدهای نانوایی شهرستان ورامین به طور مستمر توسط کارگروه آرد و نان شهرستان مورد بررسی قرار گرفته و با هر گونه تخلف در حوزه رعایت مسائل بهداشتی و کم فروشی یا گرانفروشی برخورد می‌شود.


ارسال نظر