اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » بازدید ریاست اداره صمت از سه واحد تولیدی صادراتی در شهرستان ورامین
شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
                      سال تولید ، پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها
 
 
 
 
 
 
۲۱ شهریور ۱۴۰۰
شماره:8279
بازدید ریاست اداره صمت از سه واحد تولیدی صادراتی در شهرستان ورامین

در ادامه …

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین ، در راستای رفع موانع تولید و ایجاد بسترهای اشتغال ، حسن میرزایی رئیس اداره به همراه کارشناس بازرگانی از ۳ واحد تولیدی  صادراتی بازدید نمود.

میرزایی در حاشیه این بازدیدها گفت : یکی از عمده مشکلات و موانعی که بر سر تولید قرار دارد تأمین مواد اولیه است که ما باید برای تأمین این مواد تسهیل گری نماییم و تأمین این مواد به ویژه برای بخش صنایع لوازم خانگی و فلزی و قطعه سازی تنها بر عهده وزارت صمت نیست بلکه دستگاه های دیگر نیز باید وارد عمل شوند.

بنابر این گزارش نخستین واحد شرکت تولیدی ( بی بی تو ) که در زمینه تولید انواع کیف ، ساک و کالکسه با ظرفیت تولید ۴۵۰ عدد روزانه و اشتغال مستقیم ۴۶ نفر و صادرات به کشورهای افغانستان ، عراق و ترکیه فعالیت می نماید و مشکلات آن در حوزه مجوز واردات مواد اولیه ( پارچه و یراق ) ، کارت بازرگانی و ماشین آلات دستگاه تزریق پلاستیک و گلدوزی مطرح گردید .

دومین واحد شرکت تولیدی نوار یدک که در زمینه تولید انواع لوازم یدکی موتورسیکلت شامل لنت ترمز ، دسته ترمز و … با ظرفیت تولید ۲۰۰ کیلوگرم روزانه و اشتغال مستقیم ۱۸ نفر و صادرات به کشورهای عراق ، پاکستان و افغانستان فعالیت می نماید و مشکلات آن در خصوص عدم لوله کشی آب شهرک مطرح گردید .

سومین واحد مورد بازدید شرکت تولیدی کفش اندیشه تولید کننده انواع کفش کار با ظرفیت اشتغال مستقیم ۸۰ نفر و صادرات به کشورافغانستان فعالیت می نماید و مشکلات آن در خصوص تهیه مواد اولیه ،کمبود نقدینگی ، تامین سوخت گازوئیل و تامین قطعات یدکی ماشین آلات مطرح گردید .

در این بازدیدها میرزایی ضمن بررسی معضلات و مشکلات واحدهای مذکور ، پیشبرد روند تسهیلات و رفع موانع تولید پیشنهاداتی به واحدهای تولیدی ارائه نمود و مقرر گردید مشکلات واحدها در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان مطرح تا راهکارهای مناسب در این خصوص اتخاذ گردد.


ارسال نظر