اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » برگزاری جلسه تخصصی کارگروه آردونان شهرستان ورامین
سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
                      سال تولید ، پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها
 
 
 
 
 
 
۳۱ شهریور ۱۴۰۰
شماره:8308
برگزاری جلسه تخصصی کارگروه آردونان شهرستان ورامین

در ادامه …

جلسه کارگروه تخصصی آرد و نان با هدف ارتقاء کیفیت و ساماندهی واحدهای نانوایی ، بررسی مشکلات توزیع آرد و رسیدگی به مشکلات بهداشتی نانوایی های سطح شهرستان در محل اداره صمت ورامین و با حضور سایر اعضاء در محل اداره صنعت ، معدن وتجارت برگزار گردید.

در ابتدا میرزایی ریاست اداره صنعت ، معدن وتجارت مشکلات آرد و نان شهرستان را مطرح نمود و اظهار داشت  : با توجه به شرایط کنونی و فشارهای اقتصادی و معیشتی در جامعه و اپیدمی ویروس کرونا، اتخاذ تصمیمات مناسب با عنایت به مصرف بیشتر نان در سبد غذایی همشهریان امری مهم و تاثیرگذار دانست .

وی در ادامه بر تشدید نظارت ها و بازرسی ها تاکید کرد و افزود: طرح تشدید نظارت های مشترک از وضعیت نانوایی ها در خصوص جلوگیری از آرد فروشی، کم فروشی و گرانفروشی و کیفیت نان اجرا و نتیجه به صورت ماهانه به کارگروه ارائه شود همچنین در راستای افزایش کنترل و نظارت بر عملکرد نانوایی‌ها و توزیع عادلانه آرد ، مصرف و توزیع آرد به صورت مستمر و دقیق رصد می شود .

وی تصریح کرد: رعایت بهداشت فردی، بهداشت محیطی، عدم استفاده از نمک های غیرمجاز و جوش شیرین و… در بازرسی های صورت گرفته از واحدهای خبازی مدنظر قرار می گیرد و بر تاکید دوباره رعایت موارد فوق پرداخت .

در ادامه جلسه نیز به درخواست های متقاضیان واحد های نانوایی درجهت تغییرات درنوع پخت ، جابه جایی ، افزایش سهمیه آرد و … پرداخته شد ضمنا با توجه به تخلف بعضی از واحدهای نانوایی ، سهمیه آرد ۲ واحد نانوایی کاهش داده شد .

در پایان جلسه پس از بحث و تبادل نظر بین اعضای کارگروه ، تصمیماتی در قالب مصوبات اتخاذ گردید .


ارسال نظر