اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » بازدید ریاست اداره صمت از سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی غیر دولتی خیرآباد ورامین
پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱
                      سال تولید ، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
 
 
 
 
 
 
۲۵ دی ۱۴۰۰
شماره:8463
بازدید ریاست اداره صمت از سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی غیر دولتی خیرآباد ورامین

در ادامه …

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین ، در راستای رفع موانع تولید و ایجاد بسترهای اشتغال ، حسن میرزایی رئیس اداره به همراه کارشناس بازرگانی از ۳ واحد تولیدی صنفی صادراتی واقع در شهرک صنعتی غیر دولتی خیرآباد ورامین بازدید نمود.

حسن میرزایی رئیس اداره صمت در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی با بیان اینکه هدف از این بازدیدها این است تا از نزدیک وضعیت واحدهای تولیدی را مشاهده کنیم و مشکلاتی که آن‌ها با آن درگیر هستند را بررسی نمائیم ، گفت: بخشی از این مشکلات مربوط به مسائل حقوقی است که جهت پیگیری و رفع آنها به دستگاه های مربوطه ارسال می‌شود.

میرزایی در خصوص برنامه‌های حل مشکلات و معضلات واحدهای تولیدی عنوان داشت: در این بازدید ها ضمن مشاهده خط تولید ، با متصدیان واحدها مذاکره نموده و مشکلات و نارسایی ها و پیشنهادات و انتقادات در زمینه های مختلف از جمله ، تامین مواد اولیه ، درخواست تسهیلات ، مشکلات دارایی و بیمه و … دارند مطرح می‌کنند و مشکلات را شناسایی می کنیم و بعضاً موانع در ستاد تسهیل شهرستان بررسی می‌شود .

اولین واحد مورد بازدید لوازم خانگی آستیاک تولید کننده انواع فر توکار ، توستر ، اجاق گاز رومیزی و انواع هود آشپزخانه با ظرفیت تولید ۵۰۰۰ دستگاه در ماه و اشتغال مستقیم ۸۵ نفر با صادرات غیر مستقیم به کشورهای عراق ، روسیه ، قزاقستان ، پاکستان و افغانستان فعالیت می نماید و مشکلات جرائم تامین اجتماعی ، افت فشار گاز شهری و توسعه ظرفیت کارگاه از سوی مدیر واحد تولیدی مطرح گردید .

دومین واحد شرکت البرز نیرو رعد تولید کننده انواع سیم و کابل با ظرفیت تولید ۱۵ تا ۲۰ تن در ماه و اشتغال مستقیم ۲۰ نفر و صادرات غیر مستقیم به کشورهای افغانستان ، پاکستان و عراق فعالیت می نماید که عمده مشکل واحد عدم دسترسی به گاز شهری و آب از سوی مدیر واحد بیان گردید .

سومین واحد مورد بازدید تولیدی انواع سیم و اسکاج ظرفشویی با ظرفیت تولید ماهیانه ۳ تن سیم ظرفشویی سخت و ۷ تن سیم ظرفشویی استیل و تولید ۱۰۰ هزار عدد اسکاج در ماه با اشتغال مستقیم ۱۱ نفر و صادرات به صورت غیر مستقیم به کشورهای عراق ، افغانستان ، پاکستان ، آذربایجان و روسیه فعالیت می نماید که مشکلات حق بیمه ، حق کارفرما و نحوه محاسبه مالیات از سوی مدیر واحد مطرح گردید .

در این بازدیدها میرزایی ضمن بررسی مشکلات واحدهای مذکور ، در جهت پیشبرد روند تسهیلات و رفع موانع تولید پیشنهادات و راهنمایی های لازم را به واحدهای تولیدی ارائه نمود .


ارسال نظر