اداره صنعت ،معدن وتجارت شهرستان ورامين » اخبار » بازدید ریاست اداره صمت از دو واحد تولیدی در بخش مرکزی شهرستان ورامین
پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱
                      سال تولید ، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
 
 
 
 
 
 
۲۹ فروردین ۱۴۰۱
شماره:8602
بازدید ریاست اداره صمت از دو واحد تولیدی در بخش مرکزی شهرستان ورامین

در ادامه …

به گزارش روابط عمومی اداره صنعت ، معدن وتجارت شهرستان ورامین ، در راستای رفع موانع تولید و ایجاد بسترهای اشتغال ، حسن میرزایی رئیس اداره به همراه کارشناس بازرگانی و رئیس اتحادیه صنعتکاران فلزی از ۲ واحد تولیدی صنفی صادراتی واقع در ورامین بازدید نمود.

میرزایی رئیس اداره صمت با اشاره به بازدیدهای هفتگی از تولید کنندگان افزود : حضور مسئولان در واحدهای تولیدی سبب می شود تا مدیران با مشکلات واحدها آشنا شوند و تصمیمات لازم برای حل مشکلات را اتخاذ نمایند.

وی افزود: کمبود نقدینگی برای تامین سرمایه در گردش در واحدهای تولیدی بزرگترین مشکل است که باعث شده کارخانه ها کمتر از ظرفیت اسمی خود تولید داشته باشد.

بنابراین گزارش نخستین واحد تولیدی مورد بازدید واحد تولیدی مفتول کشی محسنی تولید کننده انواع سیم مفتول با اشتغال مستقیم ۴۵ نفر در سه شیفت و تولید ۳۰۰ تن سیم مفتول گالوانیزه و ۱۵۰ تن سیم مفتول سیاه بصورت ماهانه با صادرات غیر مستقیم به کشورهای آذربایجان ، ترکمنستان ، ترکیه ، ارمنستان و کشورهای عربی منطقه خلیج فارس فعالیت می نماید که مشکلات مطرح شده از سوی متصدی واحد عدم کارت بازرگانی ، کمبود منابع مالی و سرمایه در گردش و مستهلک بودن ماشین آلات و تجهیزات و همچنین تامین سوخت حمایتی مطرح گردید .

دومین واحد مورد بازدید واحد تولیدی مفتول کشی اعلائی تولید کننده انواع مفتول با اشتغال مستقیم ۳۰ نفر در دوشیفت کاری و تولید ماهانه ۳۰۰ تن انواع سیم مفتول با صادرات غیر مستقیم به کشورهای عراق و افغانستان فعالیت می نماید و مشکلات مطرح شده از سوی متصدی واحد درخواست سوخت حمایتی و تسهیلات سرمایه در گردش جهت خرید مواد اولیه و سرمایه ثابت جهت خرید ماشین آلات و تجهیزات مطرح گردید .

در این بازدیدها میرزایی ضمن بررسی مشکلات واحدهای مذکور ، در جهت پیشبرد روند تسهیلات و رفع موانع تولید پیشنهادات و راهنمایی های لازم را به واحدهای تولیدی ارائه نمود .


ارسال نظر